اصلاح و وکس صورت

اصلاح و وکس صورت

رفع موهای زائد و اصلاح صورت از روش­­های سنتی مانند بند و … سابقه­ ای طولانی دارد. استفاده از وکس گیاهی یکی از روش­ های جدید است که عمر درازی هم ندارد اما تاثیرات بی نظیر آن باعث شده تا محبوبیت زیادی داشته باشد. کندن موها از ریشه، تخلیه منافذ باز پوست و رفع تیرگی پوست، لطافت و نرمی صورت از مزایای این روش است.

در این روش وکس که از بهترین متریال و برندها تهیه می شود به صورت دستی و توسط انگشت روی سطح پوست کشیده می شود و با چسبندگی ایجاد شده هم وکس مصرف شده کنده می شود. این روش تخصصی موجب می­شود تا کشش و سوزش کمتری روی پوست حس کنید و حتی داغی مواد هم آزاردهنده نخواهد بود. همچنین نقاطی که دسترسی به آن­ها سخت است مانند دور چشم، روز سطح بینی، دور لب و … با این روش به طور کل موزدایی می شود

وکس موهای زاید می‌کنند، معمولا بدون دریافت آگاهی کامل و نکات مراقبتی آن را انجام می‌دهند.

پس باید نکات مربوط به مراقبت از پوست را بدانید تا آسیبی در حین و حتی پس از انجام وکس، برایتان اتفاق نیفتد. این نکات را جدی بگیرید تا پوست سالم و زیبایی داشته باشید.

اصلاح و وکس صورت

باید ها و نباید ها

اگر صورتتان را وکس می‌کنید، تا ۱۲ ساعت بعد از آن مجاز نیستید که آرایش کنید.

۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از وکس، نباید حمام آفتاب، سونا و شنا انجام دهید.

به طور کلی نباید پوستتان در معرض آلودگی، حرارت و آب قرار گیرد. همچنین تا ۳ روز بعد از وکس بدن، از لیف کشیدن و شستن پوستتان با اسفنج خودداری کنید، زیرا اینکار ممکن است باعث ایجاد کبودی و یا حتی خون مردگی در پوست شود.

بلافاصله بعد از وکس، از دئودورانت‌ها، لوسیون‌ها، شوینده‌های معطر، مرطوب کننده و عطر روی پوستتان استفاده نکنید. زیرا پوست در اثر وکس نازک و تحریک می‌شود و این مواد با نفوذ در آن، این تحریک را بیشتر می‌کنند و ممکن است مواد آن جذب پوست و ایجاد ناراحتی بکند.

ماندگاری
مدت زمان انجام
عوارض

سخن پایانی

ریسک پذیری در انتخاب مراکز زیبایی و آرایشی جایز نیست. هرگونه اشتباه می‌تواند علاوه بر ظاهرتان، سلامت پوست، مو، ناخن و حتی چشمانتان را تاحد زیادی مخدوش کند. بنابراین، با مراجعه به سالنی معروف، معتبر و خوش‌سابقه از بروز چنین تجربه‌های ناخوشایندی جلوگیری کنید و روز به روز زیباتر از قبل شوید.

انستیتو زیبایی هاویرا، از شما عزیزانی که این مرکز را جهت خدمات آرایشی، زیبایی و آموزشی انتخاب نموده اید پیشاپیش تشکر کرده و به امید ارائه بهترین و جدید ترین خدمات منتظر دیدار مجدد شما می­باشد .