هیدراته کردن مو

هیدراته کردن مو

هیدراته کردن مو، هیدراتاسیون یا آبرسانی مو به ‌معنای تأمین آب کافی برای ریشه مو و تقویت فولیکول‌ های آن با استفاده از پروتئین‌ها، مرطوب‌کننده‌ها و رطوبت طبیعی موجود در هوا است.

اگر شما هم جزء کسانی هستید که موهای­تان در تابستان حصیری و در زمستان کاملاً وز و بدون­‌حالت می­‌شود، به‌­احتمال‌­زیاد دارای موهایی خشک و فاقد­رطوبت کافی هستید و به آبرسانی مو احتیاج دارید.

در این مجموعه، راهکارهایی ارائه می‌­شوند که به شما در داشتن موهایی زیبا، شاداب و مستحکم یاری می­‌رسانند.

نوشیدن آب و هیدراته کردن مو

نوشیدن آب به­‌تنهایی نمی‌تواند موهای شما را هیدراته کند. حفظ آب کافی در موهای شما از خشک شدن، وز شدن و بی­‌روح شدن آن­ها جلوگیری و زمینه را برای رشد بهتر و بهبود کیفی و کمی موها فراهم می­کند، اما این آبرسانی فقط از طریق مرطوب کردن امکان­پذیر نمی­‌شود.

هر نوع مویی که دارید؛ نازک یا ضخیم، زبر یا صاف نیاز به آبرسانی دارد. خشکی مو می­‌تواند منجر به مشکلات دیگری مانند شکستگی، موخوره (دو­ شاخه­‌گی و یا چند شاخگی)، سفید شدن و ریزش مو شود زیرا تارهای مو می­‌میرند و برای احیاء نیاز به تغذیه­ خارجی دارند.

عوامل ناموثر در سلامت مو

البته باید دانست که همیشه پیش از اصلاح خارجی پوست و مو باید اصلاحات درونی را انجام داد و نیازهای بدنی را از هر جهت تأمین کرد. ناراحتی­‌های روحی، زایمان و یائسگی، مصرف برخی داروها، کمبود مواد مغذی، بیماری­‌های عفونی پوست سر و مشکلات تیروئید از جمله عواملی هستند که بر موها تأثیر منفی می‌گذارند.

در برخی موارد، زمانی که روغن طبیعی کافی برای آبرسانی به موهایتان ترشح نشود، پوست سر خشک می­‌گردد.

سن، وراثت و سایر شرایط بد منجر به کاهش سرعت تولید روغن و خشکی مو می‌­شود. گاهی اوقات هم ساختار مو به‌­گونه‌­ای است که رطوبت تارها به‌­راحتی تبخیر می‌­شود. برای مبارزه با همه­ این عوامل باید موها مرتباً هیدراته شوند.

در مجموعه زیبایی هاویرا نگران اینگونه مشکلات نباشید تا درمان نهایی متخصصان ما همراه شما هستند.