متعادل سازی چهره

متعادل سازی چهره

در واقع متعادل سازی چهره یا صورت تکنیکی است که با استفاده از ﺁن بتوان عیوب و خطوط منفی صورت را پیدا و ﺁن­ها را از بین برد.

به طور کلی با این تکنیک باید میان اجزای صورت تعادل برقرار کرد تا در نهایت بتوان زیبایی صورت مشتری را چندین برابر کرد و مشتری دارای چهره­ای بدون عیب و نقص باشد.

در واقع منظور از متعادل سازی چهره این است که آرایشگر در ابتدا باید نکات کلیدی زیبایی صورت را بشناسد تا با آن بتواند خطوط منفی و معایب صورت مشتری را از بین ببرد و یا کمرنگ کند تا با این کار زیبایی صورت مشترین چندین برابر شود.

به همین دلیل است که امروزه اصل و پایه زیبایی و آرایش بر پایه تکنیک متعادل­سازی صورت است.

کانتور و هایلایت در متعادل سازی چهره

همان­طور که اشاره کردیم امروزه تمامی اصول و تکنیک­ های میکاپ بر پایه متعادل­ سازی صورت است.

به گونه­ای که قبل از شروع هر نوع آرایشی ابتدا پوست باید متعادل­ سازی شود؛ تا تمامی عیب­ها و نواقص صورت را از بین ببرد و میان اجزای صورت تعادلی ایجاد کند. یکی از مهم­ترین اصول متعادل­سازی صورت استفاده  از کانتور و هایلایت می­باشد.

مطمئنا خانم­ها خصوصا خانم­هایی که سر و کارشان با لوازم آرایشی است کانتورینگ را می­شناسند و یا حداقل این نام به گوششان خورده است.

می­توان گفت که کانتورینگ همان متعادل­سازی است که به آرایشگرها و افراد حرفه­ای در حرفه آرایشگری این امکان را می­دهد تا به کمک لوازم آرایشی گوناگون و ترکیب رنگ­های مختلف، بتوانند صورت را قرینه­سازی کنند و عیب­های آن را برطرف نمایند.

با این کار نه تنها می­توانند چهره­ای زیباتر داشته باشند، بلکه چهره­ای یک دست و متعادل نیز می­توانند داشته باشند. حتی در برخی از موارد با بکارگیری از این تکنیک می­توان قسمت­هایی را در چهره فرد ترسیم کرد که با صورت واقعی او بسیار تفاوت دارد.

مثلا برجسته کردن بخش­های گونه و یا محو کردن قسمتی­هایی از صورت یا کوچک کردن بینی­ های پهن که باعث می­شود چهره شما زیباتر و دلنشین تر به نظر برسد.

همه موارد گفته شده، اصول کار میکاپ آرتیست­ های مجموعه هاویرا هستند و قطعا با اعتماد کردن به این مجموعه زیبایی، بهترین نتیجه مطلوب را دریافت خواهید کرد.