درمان آکنه و اسکار پوست صورت

درمان آکنه و اسکار پوست صورت

یکی از عارضه‌های پوستی آزاردهنده جوش روی صورت یا جاهای دیگر بدن است. اما مشکل دیگری که پس از خود جوش برای ما اغلب به وجود خواهد آمد، جای تیره یا گود آن است. خود آکنه و جوش به ‌مرور زمان بهبود پیدا می‌کنند اما درمان آکنه و از بین بردن جای جوش به همین راحتی نیست.

خوشبختانه روش‌های درمانی خانگی و کلینیکی زیادی برای از بین بردن جای آکنه وجود دارد که با پیشرفت علم امروزه نتیجه بهتری به همراه دارند.

برای از بین بردن جای جوش ابتدا باید بررسی کنیم که نوع اثر به جا مانده از جوش به چه شکلی و از چه نوعی است. جای جوش می‌تواند به شکل‌های مختلفی از جمله فرورفته، برآمده، گوشتی و لکه‌های تیره باشد که هرکدام روش‌های درمانی مخصوص به خود را دارند.

درمان آکنه و جای جوش

اثرات به جا مانده از جوش و آکنه در دو دسته اسکارهای هایپروتروفیک و آتروفیک قرار می‌گیرند. در اسکارهای هایپروتروفیک جای جوش به دلیل تشکیل بافت پوستی اضافی، به‌صورت برآمده ظاهر می‌شود. اما در جای جوش آتروفیک به دلیل از بین رفتن بافت پوستی، جای جوش را به‌صورت گودی عمیق یا سطحی می‌بینید.

به غیر از موارد ذکر شده ممکن است که جای جوش به‌صورت زخم و اسکار باقی نماند و فقط تیرگی در محل جوش دیده شود که در این صورت به این لکه‌های تیره هایپرپیگمنتیشن می‌گویند. این لکه‌های تیره مسطح هستند و می‌توانند در انواع مختلف به رنگ‌های صورتی، بنفش، قهوه‌ای و سیاه ظاهر شوند.

بنابراین؛ تمهیداتی در مجموعه زیبایی هاویرا برای از بین بردن آکنه و اسکار پوست صورت دیده شده است که با همراهی و همکاری شما زیباجویان عزیز منتج به نتایج خوب می­گردد.