اوزون تراپی مو

اوزون تراپی مو چیست ؟

اوزون تراپی مو با محبوس کردن رطوبت در ساقه مو به موهای خشک و آسیب دیده کمک می کند. این روش درمانی بی نظیر ساقه مو را تغذیه می کند و توسط محصولات ازون دار،مو وکف سرتقویت شده و تغذیه می شود.

همچنین، ظاهری نرم و براق به مو می بخشد و باعث درمان وزی مو می شود.

مو یکی از مهمترین فاکتورهای زیبایی چهره افراد به حساب می آید. اوزون تراپی مو یکی از روش‌های مدرن تقویت موی سر است که امروزه در بسیاری از سالن­ های زیبایی انجام می‌شود.

اوزون تشکیل شده است از یک مولکول اکسیژن همراه با یک اتم اکسیژن اضافه که این اتم اضافه در حقیقت باعث می‌شود قدرت اکسیژن بیشتر شود.

طبق بررسی‌های انجام شده اکسیژن فعال یا همان اوزون، تأثیرات بی‌نظیری بر مو داشته و می‌تواند به شکل مفیدی باعث کاهش ریزش موی سر شود.

خواص اوزون تراپی مو

اوزون تراپی با خواص بی نظیر خود، می‌تواند توصیه‌ای برای درمان اکثر مشکلات موی شما در بخش ریشه و ساقه باشد. حتی اگر موهای شما مشکلی هم ندارد، می‌توانید از این روش جهت تقویت ریشه موی خود استفاده کنید و از جلوه درخشان و زیبایی که به ظاهر موهایتان می‌دهد لذت ببرید.

اوزون تراپی سبب تقویت فولیکول و ریشه موی شما خواهد شد و با تزریق مستقیم اکسیژن فعال در بافت مو، سبب محافظت از ساختار موی شما از واکنش‌های اکسیدان و توقف فعالیت رادیکال‌های آزاد خواهد شد. این روش با اثر قوی و مؤثر خود بر از بین بردن آلودگی‌ها و ارگانیسم‌های آلوده کننده مثل باکتری، قارچ و … سبب از بین رفتن عفونت‌های موجود در پوست سر و فولیکول‌های آن خواهد شد.

عملکرد قوی اوزون تراپی در آبرسانی ریشه و ساقه موی شما سبب از بین رفتن شوره و جلوگیری از پوسته پوسته شدن کف سر خواهد شد. همچنین سبب درخشندگی و شادابی در ساقه‌های مو نیز می‌شود.

مزایای اوزون تراپی مو

روش اوزون تراپی باعث افزایش حجم موهای شما با افزایش ضخامت تار موها خواهد شد و با قطع ریزش مو ، به رشد بیشتر موهای شما در کوتاه مدت کمک خواهد کرد. سیستم اوزون تراپی موجب افزایش خونرسانی به کف سر و ریشه موها می‌شود. اثرات خارق‌العاده این روش تا مدت زیادی بر موهای شما باقی خواهد ماند و به بیانی دیگر، این درمان همچون بسیاری از روش‌های درمانی دیگر، موقتی و بی‌تأثیر نخواهد بود و پس از ادامه آن تا چند جلسه، متوجه تأثیر بسیار ویژه آن بر سلامت موهای خود خواهید شد.

روش های اوزون تراپی مو

یکی از راه‌های تزریق اوزون به مو ها استفاده از دستگاه مایکرومیست و استفاده از کلید اوزون تراپی مو در این دستگاه است. در این روش موها برای اکسیژن رسانی و قرار گرفتن در روند درمان به کمک یک کاور در محوطه کابینی دستگاه قرار گرفته، بخار آبی به دمای ۴۰ درجه با امکان تنظیم در درون کابین جریان می‌یابد. حین این فرآیند، فولیکول‌های مو تحریک شده و از سطح مو بلند شده و راه برای ورود هرگونه ماده‌ای به عمق ساقه و ریشه مو باز می‌گردد. بعد از این مرحله با کمک امواج مافوق صوت، موکول‌های آب تجزیه شده مولکول‌های اکسیژن را با یکدیگر ترکیب می‌کند.

در ادامه کار با قطع انرژی مجدداً مولکول‌های o3 ناپایدار تجزیه شده و به o2 و o1 مبدل می‌شوند. در اوزون تراپی مو اتم اکسیژن با خاصیت اکسیداسیون قوی از میان فولیکول‌های مو وارد عمق ساقه و ریشه مو شده که این امر باعث از بین رفتن بسیاری از میکروب‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و موجود در مو می‌شود. در مرحله نهایی محوطه کابین با گزینه cooling شروع به ایجاد سرما و خنک کردن باعث تحریک مجدد فولیکول‌ها و بسته شدن آنها می‌شود، لذا اتم اکسیژن در بافت مو باقی می‌ماند و به روند اکسیداسیون خود ادامه می‌دهد.

گروه اصلی استفاده کنندگان از سیستم اوزون تراپی امروزه کسانی هستند که استفاده مدام از دکلره و رنگ مو موجب شده تا موهایشان خشک و شکننده شود. استفاده از روش نوین اوزون تراپی راهکاری کارآمد برای برگرداندن شادابی مو و در عین حال حفظ رنگ موی مورد علاقه‌تان است.

دستگاه مایکرومیست

برای افرادی که درگیر عفونت باکتریایی، قارچی، شوره سر و یا آماس، جوش و زائده‌های چرکی در کف سر و در بخش فولیکول‌های موی خود هستند، اوزون تراپی به شکل ویژه و مؤثری موجب حل این دست مشکلات می‌شود.

با این روش غیر تهاجمی پوست سر و ساقه موها به شکل عمیقی از ارگانیسم‌ های بیماری زا و آلودگی‌ها پاکسازی خواهد شد.

البته؛ این روش برای زنان باردار و شیرده و افرادی که حساسیت پوستی شدید دارند توصیه نمی شود.

ماندگاری اوزون تراپی مو حدوداً بین ۱۰ تا چند هفته است؛ اما عوامل مختلفی بر میزان ماندگاری اوزون تراپی مو مؤثر هستند. به عنوان مثال، میزان مشکلات و آسیب دیدگی مو و پوست سر شما می تواند یک عامل تعیین کننده مهم در این مورد باشد. همچنین مهم است که مراقبت های بعد از اوزون تراپی مو را به دقت انجام دهید تا ماندگاری اثر این روش به بالاترین میزان خود برسد.

اوزون تراپی مو

اوزون تراپی امن‌ترین و بی‌خطرترین روش‌ درمانی

اوزون تراپی از امن‌ترین و بی‌خطرترین روش‌ های درمانی و غیر تهاجمی برای مو است؛ اما ممکن است مشکلات و عوارض کوچکی را به صورت موقت برای شما به دنبال داشته باشد. استنشاق تصادفی می‌تواند منجر به علائمی مانند سوزش چشم، سرفه، حالت تهوع یا استفراغ، یا سردرد ملایم در افراد بسیار حساس شود. میزان کم و منظم اوزون برای درمان کافی است و اوزون تراپی بهتر است در یک مرکز مطمئن و با مشورت متخصصین مربوطه صورت پذیرد. که انجام این اقدام در مجموعه زیبایی هاویرا به صورت علمی و حرفه­ای انجام پذیر است.

به طور خلاصه، اوزون تراپی نیز یکی از روش­های بسیار عالی برای رفع مشکلات مو و پوست سر است مه با استفاده از دستگاه حرفه­ای مایکرومیست انجام می­شود. در این روش که با دستگاه انجام می شود و اکسیژن (O2) به اوزون (O3) تبدیل می شود و به صورت ذرات بسیار ریز نانو وارد کوتیکول و ساقه مو می­شود، با عث می­شود ساقه و فولیکول های مو تقویت و آبرسانی شوند. این روش درمانی باعث جلوگیری از ریزش مو، رفع شکنندگی مو و شوره سر می­شود و همچنین باعث افزایش ضخامت هر تار مو و در نتیجه افزایش حجم موها می­شود.